stogu dengimas

Nėra namo be stogo. Kad ir koks jis būtų: čerpinis, šiaudinis, metalinis ar medinis – svarbiausia jo funkcija yra ta pati – saugoti. Tiek nusprendus dengti stogą, tiek jį renovuoti – susidursite su labai daug klaustukų. Klientui rekomenduojama žinoti visus namo rengimo etapus, kad paprasčiau suvoktų – kas, kaip ir kur. Tik specialistai, turintys ilgametę patirtį, gali užtikrinti, kad stogų dengimas garantuos kokybiškai, ilgam laikui ir stilingai atliktus darbus.

Stogas apsaugo nuo neigiamų aplinkos veiksnių (kritulių, kaitrios saulės), suteikia pastatui energetinį efektyvumą, puošia jį bei sukuria komfortabilumą. Svarbi ne tik stogo danga, tačiau taip pat ir stogų dengimo darbai eiliškumo tvarka bei naudojama technologija. Apie tai šiek tiek detaliau.

Stogas gali būti tiesus arba šlaitinis. Dažniausiai pati namo konstrukcija nurodo, kokio tipo stogas labiausiai tiktų. Lietuvoje populiariausia šlaitinio stogo konstrukcija, kadangi ji puikiai apsaugo nuo neigiamų aplinkos veiksnių. Itin svarbus dalykas tinkamai įvertinti apkrovas (kritulių, ypač sniego) ir vėjo. Nuo tenkančių papildomų apkrovų priklauso konstrukcijos sudėtingumas.

Stogo dangos

Nuo stogo dangos pasirinkimo priklauso kaina, ilgaamžiškumas, estetika bei kiti veiksniai. Jeigu nežinote, kokia stogo danga Jums tiktų labiausiai – pasikonsultuokite su SIMTERA profesionalais, kurie įvertinę Jūsų poreikius bei galimybes pasiūlys tai, kas labiausiai tinka.

  • Stogų dengimas skarda. Šio tipo stogo konstrukcijos paprastos, tad ir montuojama gana greitai. Atrodo beveik kaip čerpių, tačiau kainuoja kur kas pigiau. Klaidingai teigiama, kad skardiniai stogai akustikos atžvilgiu yra prastas pasirinkimas. Tai daugiau mitas nei faktas.
  • Stogo dengimas čerpėmis (bituminės, keramikinės, betoninės). Čerpės – ilgaamžis, stilingas ir lengvai prižiūrimas stogo pasirinkimas. Tiesa, vienas iš brangiausių, tad svarbu įvertinti savo galimybes. Čerpės dažnai pristatomos kaip elegantiškas bei klasikinis pasirinkimas tradicijas bei ilgaamžiškumą mėgstantiems asmenims.
  • Stogo dengimas šiferiu. Banguoti šiferio lakštai – populiariausias pasirinkimas Lietuvoje. Šiferinis stogas suteikia ypač kokybišką garso izoliaciją, tad nesigirdi lietaus. Šioje dangose nesiveisia pelėsis, todėl stogas bus ilgaamžis ir ilgą laiką nekeis savo spalvos.
  • Skalūno stogas. Šio tipo stogo danga įvardijama kaip bene pati kokybiškiausia ir galinti tarnauti ilgiausią laiko tarpą. Skalūninis stogas yra ekologiškas, estetiškas bei ekonomiškai perspektyvus. Tai natūralus produktas be jokių cheminių priedų, kuris taps Jūsų namų saugotoju.

Stogų dengimo darbai

Stogas – tikrų tikriausia namo kepurė. Tik profesionalai žino, kaip sukurti kokybišką, ilgaamžį bei estetišką rezultatą. Išvengti pačių svarbiausių klaidų pavyks žinant – kokios jos.

  1. Konstrukcijai negalima naudoti nedžiovintos medienos, tad pirkti ją būtina tik specializuotose ir patikimose vietose.
  2. Projektuojant stogą būtina atsižvelgti į klimatą. Atrodo, tiek tos Lietuvos ir tėra tačiau Žemaitijoje labiau tinka viena, o rytuose – kita danga.
  3. Nelygi stogo konstrukcija gali sukelti daug problemų. Dažnai net rekomenduojama ją perdėti. Tai dar vienas įrodymas, kad darbus atlikti turi specialistai.
  4. Pirkdami stogo dangą ir montavimo darbus įsitikinkite, kad jiems suteikiama garantija.
  5. Nebandykite darbų atlikti pats, jeigu nesate bandęs ir nežinote visų smulkmenų, kurios užtikrins kokybiškumą.

SIMTERA pasirūpins Jūsų stogu. Jeigu nenorite, kad lyjant lietui lašėtų ant galvos – kreipkitės į geriausius savo srities profesionalus. Atminkite, kad vadovaudamiesi vien instrukcija gali iškilti daug rūpesčių, juos geriausiai įveikti padeda patirtis.